Oferta


➲ Opiekun oferty: Kliknij, aby pokazać numer kontaktowy
 Podaj e-mail lub tel. komórkowy, wyślemy na niego numer kontaktowy:

PRZEZ KRESY NA MULTAŃSKĄ STRONĘ-UKRAINA-RUMUNIA-MOŁDAWIA Wycieczka objazdowa

Wycieczka objazdowa Inne Mołdawia
Transport:Autokar, Inny
Wyżywienie:śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie:Hotel, Pensjonat
Wyposażenie:
  • Brak

Symbol oferty:707/1819 Pobierz:  pdf word qr


Cena podstawowa:
Katowice, osoba dorosła, ubezpieczenie KL i NNW, Kraków, Promocja Wcześniej=Taniej, obowiązkowa opłata za Fundusz Gwarancyjny 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:
Link do tej oferty: (kliknij pole, aby zaznaczyć treść)
           wydarzenia na facebooku sprzedaż on-line

świadczenia

Świadczenia: 10 noclegów w hotelach i pensjonatach (standard **/***, pokoje 2os. z łazienkami), 10 śniadań i 10 obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie KL i NNW, transport autokarem lub busem z klimatyzacją, składka 10zł na TFG. UWAGI: 1. Transfery antenowe realizujemy przy min.6 osobach z Warszawy,Poznania za dopłatą 100zł, Łodzi, Wrocławia - dopłata 80zł, Częstochowy, Opola - 50zł. 2. Program imprezy podany jest ramowo - kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Rudi i Tipova w Mołdawii odwiedzane są tylko przy programie realizowanym busem. 3. Dodatkowo płatne: koszty wstępów ok.10Euro/os, degustacja win w Cricovej ok.15-20Euro/os, wycieczki łodziami w Delcie Dunaju ok.10Euro/os/rejs, przejazd przez Naddniestrze (nieformalne opłaty przejazdowe ok.10-15 Euro/os) 4. Osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są do pok. 2- lub 3-osobowego. Zakwaterowanie w pok.1os. tylko na zamówienie (za dopłatą ok.500zł). 5. Cena wyliczona dla grupki 13-14os (Sprinter 19os) lub 7-8os (VW T5 lub Opel Vivaro 9os). W przypadku nie zebrania się takiej liczby na 14 dni do terminu - odwołanie imprezy lub weryfikacja ceny (np. przy 12os 2730zł). Termin powiadomienia klienta na piśmie o ewentualnym odwołaniu imprezy turystycznej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń to 7 dni do rozpoczęcia imprezy.

OPIS OPIS

UKRAINA - MOŁDAWIA - RUMUNIA
PRZEZ KRESY NA MULTAŃSKĄ STRONĘ
- Wycieczka objazdowa


SKAŁA PODOLSKA, KAMIENIEC PODOLSKI, KUDRYŃCE, CHOCIM, RUDI, SOROKA, SAHARNA, TIPOVA, KISZYNIÓW, ORHEJUL VECHI, CAPRIANA, CRICOVA, BENDER, TYRASPOL, ODESSA, BIAŁOGRÓD DNIESTROWSKI, GAŁACZ, TULCZA, DELTA DUNAJU, IASSY, SUCZAWA, DRAGOMIRNA, CZERNIOWCE, STANISŁAWÓW

Zabierzemy Was w niezwykle barwną podróż po -Multanach” czyli dawnej Besarabii. Historyczne związki (zarówno protektorat Polski nad Hospodarstwem Mołdawskim jak i liczne wojny prowadzone z hospodarami i Turkami) sugerują, że warto byłoby poznać ten kawałek Europy. Podczas naszej wycieczki zobaczycie unikalne przyrodniczo miejsca, interesujące zabytki, poznacie folklor i życzliwych, uwielbiających śpiew mieszkańców, poznacie krainę doskonałych win. Będziecie mieli okazję porównać Mołdawię Mołdawską i Rumuńską oraz nowy twór jakim jest Republika Naddniestrzańska. Na trasie czeka Was parę niespodzianek krajoznawczych: wybrzeże Morza Czarnego, Zalew Dniestrowski, stepy Akermańskie, Delta Dunaju, jary Podola, wzgórza Bukowiny i Karpat Wschodnich.

RAMOWY PROGRAM RAMOWY PROGRAM


Ramowy program wycieczki:
1dzień- Wyjazd z Katowic o 6.00. Jazda przez Kraków, Rzeszów. Po przekroczeniu granicy ukraińskiej postój na wymianę walut i przekąskę. Jazda do Kamieńca Podolskiego z postojem w Skale Podolskiej (ruiny zamku Koriatowiczów i pałacu Tarłów). Zakwaterowanie w hotelu. Późna kolacja.

2dzień- Poznawanie Kamieńca Podolskiego: Rynek z renesansowym ratuszem i oryginalnymi kamieniczkami, katedra św. Piotra i Pawła, kościół Dominikanów, Dzielnica Ormiańska z ruinami katedry, cerkiew św.Mikołaja z XVw, jar Smotrycza z bramami Polską i Ruską. Zwiedzenie największej twierdzy na Kresach Rzeczpospolitej. Po południu wycieczka do skalnego monastyru Bakota w zakolach Dniestru na terenie Parku Narodowego Podolskie Towtry - możliwy piknik. Powrót na kolację i nocleg do Kamieńca.

3dzień- Opuszczamy Kamieniec Podolski. Zwiedzimy najbardziej malowniczą twierdzę Kresów w Chocimiu (XIII-XVIIIw) pod której murami rozegrały się dwie bitwy, które wpłynęły na losy Rzeczpospolitej Przekroczenie granicy Mołdawii. Jazda do miejscowości Rudi*. Na terenie parku krajobrazowego obejrzymy klasztor w stylu mołdawskim (XVIIw) z cenną cerkwią św.Trójcy, pozostałości fortyfikacji Daków z IVw.pne i jaskinie. Przejazd do Soroki. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

4dzień- Rano zwiedzenie imponującej twierdzy Stefana Wielkiego z XVIw. Kierując się na południe dojeżdżamy do Saharny nad Dniestrem. Obejrzymy: klasztor św.Trójcy (XVIIw) w mołdawskim stylu, (legenda mówi, że w skałach odbite są ślady Matki Boskiej), liczne jaskinie wykorzystywane przez mnichów, malowniczy wodospad. Zwiedzimy też Tipovą* nad Dniestrem - największy w Europie skalny kompleks klasztorny (początki sięgają XIw.). Odwiedzimy kompleks klasztorny Orheiul Vechi położony na skalnej grzędzie (cerkiew, dzwonnica i pieczary klasztoru z XII-XVIIIw, wykopaliska osiedla Daków V-IIIw.p.n.e). Pod wieczór przyjazd do Kiszynowa. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

5dzień- Zwiedzanie stolicy Mołdawii: stare dzielnice z secesyjną zabudową, Katedra, Łuk Triumfalny, cerkiew Narodzenia MB, cerkiew św. Pantalejmona. Po przerwie poznajemy okolicę Kiszyniowa. Zwiedzimy jeden z najstarszych monastyrów Besarabii Capriana z XVw (wspaniałe freski) na terenie Parku Narodowego Kodry. Po południu kwintesencja Mołdawii - degustacja i zakupy słynnych win w największych na świecie piwnicach winnych w Cricovej (ponad 100km wykutych w skałach korytarzy - ulic nazwanych gatunkami win). Powrót do Kiszyniowa na nocleg.

6dzień- Po śniadaniu czas wolny na zakupy, chętni mogą odwiedzić Muzeum Narodowe lub wymiennie wizyta w kolejnych słynnych piwnicach winnych - Milesti Mici. Przejazd przez Naddniestrze. Postój w Benderze i obejrzenie olbrzymiej twierdzy Tighina (XV-XVIw.) oraz Tyraspolu - stolicy Republiki Naddniestrzańskiej. Spacer po mieście: m.in. Parlament, pomnik Suworowa. Po południu przyjazd do Odessy - największego portu Morza Czarnego. Obejrzenie portu pasażerskiego, schodów Patiomkinowskich. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

7dzień- Do południa dokończenie poznawania Odessy: opera, klasycystyczne centrum, Derebasowska. Kierujemy się do Białogrodu Dniestrowskiego - słynnego Akermanu (najdalej na południe wysuniętej twierdzy Rzeczpospolitej). Możliwa kąpiel w Morzu Czarnym. Nocleg przy ujściu Dunaju do Morza Czarnego w miejscowości Wiłkowe. Jeśli czas pozwoli rejs o zachodzie słońca po rozlewiskach Delty. Obiadokolacja.

8dzień- Dla pasjonatów o świcie wycieczka łodziami do miejsc gniazdowania ptactwa. Powrót na śniadanie. Przejazd wzdłuż Dunaju do granicy ukraińsko-mołdawskiej i mołdawsko-rumuńskiej. Postój w Gałaczu i krótkie zwiedzanie miasta: obronna cerkiew Precista, ratusz, cerkiew Vovidenia. Przeprawa promowa przez Dunaj. Przejazd przez Mołdawię (rumuńską) do lass. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

9dzień- Zwiedzenie dawnej stolicy Hospodarstwa Wołoskiego. Obejrzymy tu monumentalną cerkiew Trzech Hierarchów, eklektyczny pałac zadziwiający rozmachem, cerkiew św. Mikołaja z XVw. Kierujemy się do Mołdawii Górnej czyli Bukowiny. Obejrzymy unikalne malowane klasztory bukowińskie w Voronecie i Homorze (oba na liście UNESCO). Następnie zwiedzimy Suczawę - stolicę rumuńskiej Bukowiny: klasztor św. Jana Nowego - patrona Bukowiny, obronny klasztor Zamca, secesyjne centrum. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

10dzień- Rano na wzgórzu nad miastem obejrzymy twierdzę tronową hospodarów mołdawskich i ciekawy skansen. W drodze do granicy ukraińskiej przystaniemy w Patrausi (malowana cerkiew na liście UNESCO) i Drahomirnie (jednym z najpiękniejszych klasztorów regionu - lista UNESCO). Po przekroczeniu granicy dłuższy postój w Czerniowcach, gdzie obejrzymy okazały pałac Metropolitów Bukowińskich i reprezentacyjne centrum miasta. Wieczorem dotrzemy do Stanisławowa. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

11dzień- Po śniadaniu spacer po starówce Stanisławowa: Ratusz, kościoły Farny i ormiański, pomnik Mickiewicza. Przyjazd do granicy. Zakończenie imprezy w Katowicach w godzinach wieczornych.

Świadczenia: 10 noclegów w hotelach i pensjonatach (standard **/***, pokoje 2os. z łazienkami), 10 śniadań i 10 obiadokolacji, pilot, ubezpieczenie KL i NNW. Transport - autokar do 30os (bez wc), małe grupy Mercedes-Sprinter 19-23os (z klimatyzacją), składka 10zł na TFG.

UWAGI:
1. Transfery antenowe realizowane przy min.6os: z Warszawy, Poznania za dopłatą 100 zł, Łodzi, Wrocławia - dopłata 80zł, Częstochowy, Opola - 50zł.

2. Program imprezy podany jest ramowo - kolejność zwiedzania może ulec zmianie. *Rudi i Tipova w Mołdawii odwiedzane są tylko przy programie realizowanym busem.

3. Dodatkowo płatne: koszty wstępów ok. 15Eur/os, degustacja win w Cricovej ok. 15-20 EUR/os, wycieczki łodziami w Delcie Dunaju ok. 10 EUR/os/rejs, przejazd przez Naddniestrze (nieformalne opłaty przejazdowe- ok.10 EUR/os)

4. Cena wyliczona dla kameralnej grupy 15os (Sprinter 19-20miejsc). W przypadku nie zebrania się takiej liczby na 14 dni do terminu - odwołanie imprezy lub weryfikacja ceny (dla 7-8os bus VW T5 lub Opel Vivaro 9miejsc - 2550zł). Termin powiadomienia klienta na piśmie o ewentualnym odwołaniu imprezy turystycznej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń to 7 dni do rozpoczęcia imprezy.

5. Osoby podróżujące samotnie w miarę możności dokwaterowywane są do pok. 2- lub 3-os. W przeciwnym wypadku pok.1os. za dopłatą ok.500zł).

TERMIN I CENA TERMIN I CENA


TERMIN:
09.05-20.06.2018

CENA: 2.300 zł

PROMOCJA PROMOCJA


WCZEŚNIEJ = TANIEJ

Przy rezerwacji do 30.12..2017 otrzymujesz 230zł zniżki.

UWAGA: Ilość miejsc w promocji jest ograniczona.

Godziny wyjazdów
Miasto ZbiórkaWyjazd na imprezę
KatowicePl. Andrzeja (tył dworca PKP)05.30
KrakówObwodnica, ew. Kino Kijów06.45
RzeszówPomnik Czynu rewolucyjnego09.00
TarnówObwodnica - Bar Taurus07.45

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny

termin dni cena od osoby   miejsca Uwagi Schowek
2018-05-09 - 2018-05-19   (środa - Sobota) 11 2070 PLN Rezerwuj sprawdź miejsca +
Komentarze (0)
Ocena: 0

Jeśli masz pytanie, skorzystaj z formularza kontaktowego...
Vitruvius.pl - administrator tego portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dziękujemy za dodanie komentarza.

Zarejestruj się w systemie lojalnościowym i zbieraj za każdą opinię 50 punktów lojalnościowych i wymieniaj punkty na nagrody.