Regeneracja DPF powoduje, iż zanieczyszczony filtr zostaje poddany dogłębnemu czyszczeniu.

Kompleksowa regeneracja DPF to świetna i najbezpieczniejsza metoda zadbania o Twój pojazd. Dzięki oczyszczeniu DPF unikniesz kosztownej wymiany filtra a także ograniczysz ulatnianie się szkodliwych substancji z rury wydechowej.

Czym właściwie jest DPF i dlaczego powinien być poddawany regeneracji? DPF jest to filtr zakładany w układzie wydechowym pojazdu. Łapie on wszelkie szkodliwe cząsteczki, które pozostają po spalaniu paliwa w silniku samochodu. Na starcie zakładano, iż instalowany filtr DPF będzie starczać na cały okres użytkowania pojazdu, niemniej jednak prędko okazało się, że tego typu rozwiązanie nie sprawdza się w rzeczywistości. Alternatywą stały się systemy samooczyszczające, ale i one nie wypełniają własnej roli w zadowalającym stopniu. Taki system sprawdza się wyłącznie w przypadku dłuższej jazdy ze stałą i względnie wysoką prędkością, co oczywiście nie w każdej chwili jest dopuszczalne. Krótka droga do pracy, szkoły czy sklepu albo przerywana jazda w korku miejskim nie tylko nie pozwala na efektywne wyczyszczenie filtra, a wręcz znacząco pogarsza sytuację, dlatego, że nie dochodzi do przewidzianego wypalenia cząsteczek w filtrze układu wydechowego samochodu.

Ze względu na bardzo wysokie ceny wymiany takiego filtra na terenie RP niezwykle popularne stało się całkowite demontowanie tej części, co na łamach bieżącego prawa jest nielegalne. Na całe szczęście dla bardzo kosztownej wymiany istnieje tańsza, zdecydowanie szybsza a także znacznie mniej uciążliwa alternatywa. Regeneracja DPF powoduje, iż zanieczyszczony filtr w układzie wydechowym jest poddawany gruntownemu czyszczeniu, które usunie nie tylko sadzę, ale też wszystkie inne substancje, które nie byłyby usunięte przez wypalanie, np popiół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *