Esperal blokuje działanie enzymu, biorący udział w metabolizmie alkoholu.

Alkoholizm to wyjątkowo ciężka choroba, której skutki zagrażają zdrowiu a także życiu człowieka. Ażeby wspomóc osobę uzależnioną w jej staraniach oraz podejmowanej próbie odstawienia tego rodzaju używki trzeba wspierać ją psychicznie i fizycznie. Jedną z możliwości odsunięcia osoby od niekontrolowanego picia jest tzw. wszywka alkoholowa Lublin.

Czym ona jest? Jak działa? Jaka jest jej skuteczność? Leczenie alkoholizmu to niezmiernie trudny proces, jaki wymaga od osoby uzależnionej głównie cierpliwości, wytrwałości a także ciągłej pracy. Podczas podjętej terapii należy oddziaływać zarówno na sferę fizjologiczną jak i emocjonalną. Podczas leczenia niekiedy przyzwyczajenie organizmu, jak również jego zapotrzebowanie bywa znacznie silniejsze niż sama myśl o odstawieniu używki. W takiej sytuacji pomocna jest wszywka dla alkoholika. Esperal, ponieważ tak właśnie nazywany jest ten środek, blokuje działanie enzymu, który bierze udział w rozpadzie, metabolizmie alkoholu. Gdy środek ten połączy się z alkoholem wywołuje mocne zatrucie alkoholowe. Posiadanie tego typu wszywki w pewien sposób odrzuca od sięgania po używkę, jak również daje pewność złego samopoczucia.Takie zatrucie jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia a także życia, zatem żadna osoba nie może w trakcie leczenia spożywać alkoholu.

Stosowanie tego typu substancji nie może być jedyną czynnością w trakcie terapii, jednak może być jej uzupełnieniem. Podany pod skórę – bardzo często w głębokie partie mięśni pośladkowych – produkt, działa od 9 do 12 miesięcy. Jego skuteczność najczęściej uzależniona jest od podejścia pacjenta, jak również reakcji organizmu na lek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *