Nadchodzi letni czas, a Ty nie masz pojęcia gdzie dokładnie w tym roku polecieć na urlop?

Nadchodzi wakacyjny okres, a Ty nie wiesz gdzie dokładnie w tym roku polecieć na urlop? Lubisz morze, a morze bałtyckie Ci się już trochę znudziło? Tęsknisz za cudownymi widokami? Czy chciałbyś szaleć w morzu z cudownymi widokami na góry? Chciałbyś poznać jakaś inną kulturę i obyczaje? Mamy dla Ciebie wspaniałą propozycję na wakacje- Chorwacja.

Chorwacja położona jest na granicy środkowej Europy oraz Europy Południowej, położona nad morzem Adriatyckim, pozwalająca na upragniony urlop na wytęsknionych i bardzo długo wyczekiwanych wakacjach.

Żwirkowe plaże, czysta woda, bardzo wysoka temperatura, brak grubych ubrań w swoich torbach podróżnych- to o tym każdy marzy podczas okresu wakacyjnego. Bez względu czy zdecydujesz się na Szybernik, Dubrownik bądź tętniący życiem Zagrzeb- wszystkie turystyczne miasta mają coś ciekawego do zaoferowania! Co ciekawe, śląskie województwo z tym wspaniałym krajem dzieli tylko ok. 900 km, zatem fajnie jest pojechać samochodem do Chorwacji – czas dojazdu zajmie odrobinę więcej aniżeli dojazd nad Bałtyk (z woj. śląskiego).

W zależności od doboru trasy możesz w czasie jazdy zwiedzić: Słowację, Austrię, Czechy, Słowenię a dodatkowo Węgry i tym samym wzbogacić własne zasoby kulturowe. Wypoczywając zatem na wakacjach, z superowym krajobrazem tuż obok, możesz po drodze zwiedzić multum pobudzających ciekawość miejsc.

Jednak, jeśli postawisz na dojazd autem do przepięknej Chorwacji trzeba przyswoić kilka informacji, które mogą być niezbędne.

Musisz pamiętać o winietach! Bez względu czy pojedziesz poprzez Czechy, Austrię, Słowenię czy też przez Słowację i Węgry- na każdej trasie absolutnie nie ominie Cię wykupienie winiet. Potrzebne winietymożna kupić na granicy, stacji benzynowej, i w oddziałach PZM na terenie RP (tu jednakże zostanie doliczona prowizja). Pamiętaj, że płacąc na przejściu granicznym zwykłą kartą płatniczą dojdą do kwoty tak zwane kozty przewalutowania. Na granicy Słowenia-Chorwacja niezbędne będzie pokazanie paszportu albo dowodu osobistego- Chorwacja nie jest bowiem w strefie Shengen. Jeśli planujesz pojechać do miasta Dubrownik zabierz paszport- konieczny będzie przejazd poprzez Bośnię i Hercegowinę, paszport może uchronić Cię od wszystkich przykrych niespodzianek.

Musisz pamiętać o dokładnym przeglądzie technicznym swojego pojazdu, będziesz mógł uniknąć poprzez to wielu nerwów czy wizyt w warsztacie samochodowym w czasie wypoczynku. Dobrze jest też zaopatrzyć się dodatkowe ubezpieczenie- żeby nic Cię w długiej trasie nie zdołało zaskoczyć. Opcja zastępczego auta jest faktycznie kusząca! Weź pod uwagę, że przede wszystkim podróż musi być pod każdym względem bezpieczna- dla Ciebie, dla Twoich bliskich, przyjaciół. Przecież właśnie po to jedziemy na wakacje, żeby odpocząć, wyluzować się, spędzić mile czas, zgodzicie się? Jeśli jednakże zabraknie Ci paliwa bez problemu uzupełnisz bak na stacjach benzynowych umieszczonych przy autostradach w rozsądnych cenach.

Źródło: travel-time.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *