Aparaty słuchowe niektórych spółek są wykonane z silikonu, a więc niemal niezauważalne.

Prawdopodobnie każdy będąc dzieckiem częstokroć słyszał od swoich rodziców “powszechne” zdanie – “słyszysz co mówię?”, “jesteś głuchy?”, “czy ja mówię niewyraźnie?” A ile osób powtarza te słowa dzisiaj, mówiąc do swoich maluszków czy partnerów. Czy kiedyś natomiast przeszło nam poprzez głowę, że druga osoba naprawdę może posiadać kłopot ze słuchem? Po urodzeniu w szpitalu, dzięki wsparciu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, maluszkom wykonuje się przesiewowe badanie słuchu.

Wynik w większości przypadków jest właściwy, niemniej jednak czy na zawsze? Czy ktoś z własnej woli odwiedza specjalisty laryngologa, żeby profilaktycznie zrobić badania słuchu? Laryngolog badanie słuchu wykonuje normalnie, jest to dla niego badanie tak zwyczajne jak dla lekarza internisty na przykład osłuchanie klatki piersiowej w trakcie wizyty lekarskiej. Jeśli wyjdzie, że z słuchem coś jednakże jest nie tak, de fakto nie ma się czego bać. Obecnie medycyna niezmiernie się rozwinęła, oraz aparat słuchowy, postrzegany jest zupełnie inaczej niż kilka lat temu.

Aparaty niektórych przedsiębiorstw są silikonowe, a zatem niemalże niezauważalne. Ciekawą informacją są także wzmacniacze dźwięku (w polskim prawie nie są one odbierane jak bezpłatne badanie słuchu gniezno). Są one rozmiarów jednogroszówki, bardzo lekkie i wyglądają jak końcówka od słuchawek wkładanych do ucha. Także ortodontyczne aparaty zostały odczarowane i obecnie nie słyszymy już żartów w szkołach z maluchów “szablozębnych”, jak jeszcze 20 lat temu. Współcześnie aparaty na zęby są niezauważalne, a kolorowe gumeczki w aparacie są modne. Niewątpliwie wniosek jest jeden – zarówno technika poszła na przód, i twórcy sprzętu medycznego gonią się w udogodnieniach dla swoich pacjentów, jak również zmieniło się podejście ludzi. Wzrosła się świadomość oraz tolerancja I oby tak było dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *