Na takiej giełdzie możemy nabywać i sprzedać różne monety.

Polska giełda kryptowalut jest to takie miejsce, gdzie wymiana walut odbywa się wirtualnie. Zapewnia ona odnalezienie bardzo dużej dawki informacji rynkowych, w tym także wartości określonych monet bądź ich wyceny. Na internetowej giełdzie kryptowalut będziemy mogli zakupić a także sprzedawać monety. Proces ten odbywa się przez bezpośredni wykup monet od samej giełdy kryptowalut.

Kupując monety internetowe wprost od właściciela kryptogiełdy, transakcja zostanie niestety obciążona opłatą manipulacyjną. W tym przypadku w transakcję nie jest zaangażowany żaden inny inwestor. Polega to na tym, iż z rachunku bankowego pobierana jest fizyczna waluta i wymieniana na waluty wirtualne według ich obecnej wyceny. Jednak w jakiejkolwiek innej sytuacji to giełda kryptowalut pełni tylko rolę pośrednika. Jest wtedy platformą pozwalającą na spotkanie osób kupujących i sprzedających a dodatkowo realizację między nimi transakcji wymiany walut.

Kryptogiełda jest miejscem niebywale bardzo istotnym dla wszelkich inwestorów walut internetowych. W globalnej sieci jest sporo profesjonalnych platform umożliwiających kupno i sprzedawanie kryptowalut np Litecoin czy też Bitcoin.

Giełdy kryptowalut zazwyczaj są dokładnie dopasowane zarówno do wymagań osób posiadających już jakieś doświadczenie oraz wiedzę z tradycyjnych rynków, i do zaczynających inwestorów, którzy nigdy jeszcze nie mieli styczności z tą giełdą. W Polsce największa na dzień dzisiejszy giełda umożliwiająca wymianę internetowych walut to BitBay.

Więcej: Giełda Bitcoin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *