Jak rozpoznać solidnego trenera personalnego?

Bycie “fit” bez ustanku jest w modzie. Bardzo często możemy usłyszeć, że ktoś z naszych znajomych ma własnego trenera personalnego. Ale kto to jest trener personalny?

Trener personalny to osoba, która na co dzień zajmuje się dobieraniem ćwiczeń osobiście dla każdego z nas. Tacy trenerzy personalni najczęściej zatrudnieni są w klubach fitness i siłowniach. Dzięki nim znacznie szybciej będziemy mogli zgubić zbędne kilogramy. Często personalni trenerzy posiadają wykształcenie fizjoterapeutyczne, psychologiczne, dietetyczne.
Jak rozpoznać zaufanego trenera personalnego?

Trener osobisty Katowice powinien mieć wielką wiedzę z zakresu metod treningu i na pewno powinien posiadać w tej dziedzinie doświadczenie. Trener personalny nie tylko musi mieć wiedzę na temat metod treningów, niemniej jednak także powinien posiadać wiedzę z dziedziny odżywiania, treningu medycznego, psychologi treningu.

Co w zasadzie łączy trenera osobistego z dietetykiem a także fizjoterapeutą?
Przeważnie przychodzą osoby na siłownię, które nigdy wcześniej nie ćwiczyły a także mają jakieś dolegliwości zdrowotne. Dlatego taki trener powinien być z wykształcenia także fizjoterapeutą, żeby stosownie pomóc takim ludziom. Osobisty trener powinien zazwyczaj posiadać wiedzę dotyczącą chorób układu: nerwowego, krążenia, hormonalnego i oddechowego.
Trener personalny powinien również mieć pojęcie o dietetyce. Odpowiednio dobrana dieta to zasadnicza podstawa, do której dobierane są właściwe ćwiczenia. Taki trener powinien umieć rozplanować również program żywieniowy dla ludzi zmagających się z cukrzycą, niedoczynnością tarczycy.
Praca osobistego trenera to odpowiedzialny zawód. Potrzeba dużo doświadczenia, ażeby zostać znakomitym trenerem osobistym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *