Bolesławiec ma do pokazania ciekawą historię.

Bolesławiec to niezwykle urokliwe miasteczko położone na terenie województwa dolnośląskiego. Znajduje się w bliskiej odległości od Jeleniej Góry, nad rzeką Bóbr oraz zachodniej granicy kraju, z całą pewnością stanowi interesujące miejsce na mapie naszego kraju. Jest słynne jednak przede wszystkim z rozpoznawalnej na całym świecie ceramiki.

 

Swoim urokiem przyciąga nie tylko klientów manufaktur, ale też turystów, którzy pragną poznać historię i miasto, w którym powstają wspaniałe Wzory z Bolesławca. Niezwykle bogata historia i tradycje sprzed wieków miasta Bolesławca tworzą to miasteczko wartebliższego poznania. Należy docenić również położenie tego miasteczka – prawie że na granicy ziem Polski, Niemiec a także Czech. Ta lokalizacja na pewno miała wpływ na losy tego miasta na przestrzeni czasu oraz wydarzeń historycznych. Dzięki swojej przeszłości miasto Bolesławiec ma dziś do opowiedzenia interesującą historię, która z całą pewnością zasłużyła na to, ażeby się z nią zapoznać.

 

Atuty turystyczne miasta posiadają niemały wpływ na rozwój gałęzi turystycznej, w tym zwłaszcza oferty noclegowej. Jeżeli chodzi o noclegi Bolesławiec ma zróżnicowaną ofertę dopasowaną do wymagań turystów. Popularne są pensjonaty i apartamenty o różnorodnym charakterze, które są położone w centrum Bolesławca, jak również w nieco dalszej okolicy. Dla przyjeżdżających wolących hotel bolesławiec także proponuje kilka wariantów. W miasteczku są dostępne hotele różnej klasy, kameralne i odrobinę większe. Niezależnie od wybranego miejsca noclegu, Bolesławiec niewątpliwie zachwyci każdego turystę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *