Tradycyjny panel wykonany jest z surowca kompozytowego.

Remont naszego mieszkania niby jest wyjątkowo absorbującym przedsięwzięciem. Wymaga bardzo dużo naszego czasu, siły a także środków pieniędzy. Na samym początku myśleliśmy, iż będzie śpiesznie, łatwo a także miło, a w efekcie czas coraz bardziej się wydłuża, a my mamy już dość. Nastaw się merytorycznie do wyzwania, a obiecuję że będzie na pewno łatwiej i przyjemniej.

Dziś chcemy się zająć podłogami które zostały wykonane z paneli. Tradycyjny panel podłogowy zrobiony jest z tworzywa kompozytowego, w skład którego wchodzi głównie mieszanka sproszkowanego drewna i żywic, które pod wpływem temperatury są sprasowywane.

Kolejnym typem takich paneli są winylowe podłogi, w których głównym składnikiem jest sztuczne tworzywo. Bardzo trafne jest w tym przypadku skojarzenie z płytami gramofonowymi z winylu. Winylowe panele, jak również panele z drewna mają szeroką gamę barw oraz wzorów. Oba typy tych podłóg wyjątkowo łatwo można zmontować samemu.

Panele te dostępne są we wszelkich marketach z artykułami budowlanymi. Nie potrzebują wykorzystania dodatkowych klejów czy też innych akcesoriów przy montażu. Przewagą takiej podłogi nad podłogą tradycyjną jest fakt że możemy ją położyć w absolutnie każdym miejscu. Tutaj nie ma absolutnie żadnych ograniczeń, ponieważ podłogi te są odporne na działanie wody i identycznie znakomicie się sprawdzają w dziennym pokoju jak i w kuchni czy też w naszej łazience. Panele z winylu o tyle są lepszym rozwiązaniem, że nie „puchną” pod wpływem wilgoci.

Więcej: panele winylowe sklep

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *