Maluchy, jak również większość dorosłych, chcą się integrować z otaczającym środowiskiem

Nasze pociechy mają to do siebie, że nienawidzą być za ciepło ubierane, ponieważ czują się wtedy ciężko. Chociażby miały zmarznąć, wolą popisywać się przed kolegami i koleżankami, a to gołą głową w czasie zimy, a to zamiast ciepłej bluzy ubrana jest koszulka na ramiączkach w wietrzny dzień. W takich okolicznościach nakazywanie dziecku noszenie tej czy innej części ubrania zazwyczaj mija się z kluczowym celem, gdyż przymuszone, niechętnie cokolwiek zaproponowanego na siebie włoży, a ściągnie, w momencie kiedy tylko będzie poza mieszkaniem.

Pociechy nie tylko przy tym uczęszczają do szkoły, bądź bawią się w pobliżu nas. Bardzo często zezwalamy im na zabawy daleko od miejsca zamieszkania, wybieramy na różne kolonie oraz wycieczki, podczas których narażone często jest na zwielokrotnione niebezpieczeństwo zgubnego wpływu złych warunków pogodowych. Jest jednak 1 rodzaj ubrań, które pociechy lubią mieć przy sobie i zastosują to, w momencie gdy odczują zimno, bez narażania się na kpiny ze strony kolegów i koleżanek. Bluzy rozpinane dla pociech powinny zatem być szafach wszystkich mam, ponieważ do tego akurat ciuszka nie trzeba ich maluszków jakoś namawiać, a jeszcze lepiej, jeśliby to była modna bluza z kapturem.

Bardzo popularny jest dzisiaj widok krasnoludków z kapturami na główkach a także plecakami na plecach, pokonującymi drogę do placówki szkolnej i z powrotem do domu i nie ma najmniejszego sensu podejmowanie z tymże żadnej walki, dlatego, że na niewiele się ta walka przyda. Dzieci, jak również zdecydowana większość osób dorosłych, chcą się integrować z otaczającym otoczeniem, a w ich wypadku jest to zdecydowanie bardziej wskazane aniżeli przy dorosłej osobie. Nawet dorosły człowiek, może częstokroć przy wyobcowaniu wpaść bowiem w stany depresyjne, a co dopiero takie dziecko. Nawet, więc jeżeli zakapturzone maluchy nie za bardzo nam się podobają, powinniśmy pójść na jakiś kompromis, dla ich oraz dla własnego dobra.

Źródło: https://www.gangs.pl/spodnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *