W obecnych latach niezwykle popularne jest podróżowanie po świecie.

W dzisiejszych czasach niesłychanie modne jest podróżowanie po świecie. Tripy te odbywają się zdecydowanie rzadziej po regionie naszej ojczystej Polski, a częściej wybierają się poza jej granice. Najczęściej wybierane kierunki tych wycieczek to Grecja, Egipt, Turcja czy też Hiszpania i Włochy. Jednakże któż z Nas słyszał o wsi takiej jak Hunedoara. Jest to kunsztowne miasteczko znajdujące się w Rumunii, położone nad strumykiem “Cema”.

Stolica okręgu Hunedoara Rumunia, z powodów historycznych oraz na trudną komunikację po aglomeracji, została umieszczona w sąsiedniej Devie. Aglomeracja ta posiada dużo rozmaitych atrakcji turystycznych, jakie oczarują właściwie każdego kto skusi się na zwiedzenie Rumuńskiego miasta między innymi zbiorniki wodne, muzea turystyczne, kościoły a także liczne rezerwaty przyrody, teatry, oraz pomniki a także posągi. Jednakże najogromniejszą z nich jest zdecydowanie cytadela Hunedoara. Jest to stary gród, którego powstanie sięga XII-XIII wieku.

Jeżeli każdy z nas chciałby chociaż na moment przenieść się do baśniowej krainy, to będąc w Siedmiogrodzie, będzie miał okazje. Zamek Corvin dzięki staremu wejściu, okrągłym oraz gigantycznym wieżyczkom, opuszczanemu mostowi łącznie z fosą, sprawia wrażenie wprost wyciągniętego z baśni. Co niemiara miejsc na świecie jest nie odkrytych, nie poznanych, pełnych zagadek, tajemniczości i bardzo wielu rozmaitych ciekawostek. Należy zatem obrać kierunek na miejscówkę, która nie jest odwiedzana poprzez co drugą jednostkę i jednocześnie zaskoczyć innowacyjnością, a może nawet zmotywować własną rodzinę a także znajomych do spędzenia urlopu w Rumunii.

Więcej: hunedoara rumunia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *