Do czego agregaty tynkarskie?

Wszystkie prace związane z wykończeniem w naszym domu, m.in. tynkowanie ścian, możemy rozpocząć dopiero po upływie około 3 miesięcy od skończenia jego budowy. Właśnie ten czas jest nam potrzebny na wstępne osiadanie obiektu. Trochę krócej trwa oczekiwanie na rozpoczęcie tynkowania podłoży betonowych a także żelbetowych, ponieważ około 8 tyg. od czasu betonowania.

Tynkowanie ścian

Jeżeli rozchodzi się o teoretyczną wiedzę dotyczącą tynkowania powierzchni, należy przyznać, iż nie jest ona trudna do zrozumienia. Ażeby jednak móc we własnym zakresie podjąć się tynkowania, należy mieć odpowiednie doświadczenie, umieć wykazać się bardzo dużą precyzją oraz cierpliwością.

Najważniejsze zasady, których należy przestrzegać w trakcie tynkowania

* Tuż przed rozpoczęciem kładzenia masy tynkarskiej, trzeba szczegółowo sprawdzić całe podłoże i w razie potrzeby przygotować je do dalszych prac.

* Podczas tynkowania wszelkich powierzchni temperatura nie może absolutnie być niższa niż 5 stopni oraz dodatkowo nie wyższa niż 25 stopni.

* Wilgotność powietrza w danym pomieszczeniu nie może wtedy przekraczać 70%.

* Tuż przed rozpoczęciem tynkowania różnego typu powierzchni trzeba wykonać przejścia z rur osłonowych, ażeby zapobiec kucia ścian w trakcie poprowadzenia gazu.

* Przed nałożeniem tynku gipsowego obowiązkowe jest zabezpieczenie wszelkich elementów stalowych, będących na powierzchni ścian, ażeby móc uchronić je przed rdzewieniem.

* Na samym początku należy tynkować sufity, a w dalszej kolejności wszystkie ściany. Ościeża okiennic dotynkowuje się na samym końcu, po umocowaniu ościeżnic oraz parapetów (jeżeli okna zostały wstawione wcześniej, powinno się poosłaniać je specjalną folią).

* Każda pierwsza warstwa tynku nie musi w ogóle być położona dokładnie, ale następna już oczywiście tak.

* Poprawnie kładzione tynki powinny być gładkie i wyrównane.

Jak działają agregaty tynkarskie?

Ażeby uprościć sobie tynkowanie, które jest pracą bardzo czasochłonną i ciężką, niewątpliwie warto skorzystać z pomocy innowacyjnych sprzętów, takich jak na przykład agregat do tynkowania Kaleta, agregat tynkarski Bapro czy agregat tynkarski PFT. Agregaty tego typu służą właśnie do nakładania mechanicznego tynków w sposób ciągły. Sprzęty te, po wcześniejszym rozdrobnieniu dostarczonej masy, mogą aplikować na wszelkie powierzchnie wszelakiego typu tynki, i wylewki oraz zaprawy. Zainstalowana w tego typu urządzeniu pompa ślimakowa znakomicie reguluje ich wydajność mieszania a także pompowania. Podsumowując trzeba stwierdzić, że agregaty tynkarskie to sprzęty wszechstronne, które dodatkowo bardzo łatwo zdemontować, a także przewieźć w jakieś inne miejsce.

Budowa agregatu tynkarskiego

Tynkarski agregat zbudowany jest z paru istotnych elementów, a są to przede wszystkim:
– specjalna mieszarka, gdzie następuje mieszanie wszelkich składników tworzących zaprawę,
– pompa wyposażona w specjalny przewód, którego zadaniem jest poprowadzenie specjalnej masy do węża,
– sito, które odpowiedzialne jest za oddzielenie wielkich ilości elementów zaprawy tynkarskiej, po to aby nie dopuścić do ewentualnego uszkodzenia niektórych elementów agregatu,
– wąż natryskowy, którego celem jest generowanie strumienia natryskowego,
– sprężarka, zwiększająca moc wyrzutu zaprawy tynkarskiej z węża.

Agregaty tynkarskie zazwyczaj używa się w trakcie wszelkich prac na bardzo dużych powierzchniach. W efekcie końcowym całe tynkowanie przebiega zdecydowanie szybciej i efektywniej. Zastosowanie maszyny do tynkowania Kaleta nie tylko upraszcza ale znacznie przyśpiesza wszelkie prace, niemniej jednak również odciąża robotników od wszelkich czynności wymagających bardzo dużej mocy fizycznej.

Zainteresowanie mechanicznym nakładaniem tynków niesie konieczność szukania agregatów tynkarskich. Gdzie znajdziemy agregaty tynkarskie? Na pewno w internecie, poza tym trzeba też pamiętać, że agregaty tynkarskie nie są proste w obsłudze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *