Czy odkurzacze budowlane się przydają?

Praca w tak zwanej budowlance absolutnie nie zalicza się do prostych, bowiem jest to strasznie męcząca praca, w której oczywiście nie każdy pracownik się odnajdzie. Jest to z reguły robota dla bardzo silnych oraz pewnych siebie panów, którzy nie boją się ubrudzić rąk i włożyć w sporo przeprowadzanych czynności sporo swojej siły, a oprócz tego swojego zaangażowania. Każdy robotnik w budowlance ma swoje obowiązki i jeśli ktoś dotychczas nie pracował przy identycznym zajęciu, to spróbuję pokrótce przedstawić jak przeważnie to wygląda. Do pracy budowlanej wstajemy wcześnie. Są to z reguły godziny między piątą a 6 rano. Dużo razy zdarzyło mi się tak, że podczas kilku lat przepracowanych w tego rodzaju branżach zmuszony byłem nastawiać budzik już na 4:00, w momencie kiedy jechaliśmy gdzieś dalej do roboty i zamierzaliśmy unikać olbrzymich korków na trasie. Do pracy jedziemy zazwyczaj jednym, dużym samochodem służbowym. A każdy zostawia samochód pod domem, albo w garażu naszego szefa. Później pakujemy przed chwileczką wspomniane auto, aby na jego pace były wszelkie przydatne w określonym dniu materiały i nic na miejscu nas nie zaskoczyło.

Zawsze zabieramy odkurzacze warsztatowe, odkurzacz do szlifierek, odkurzacz budowlany Dedra, odkurzacz Graphite i inne narzędzia budowlane.

Często jest tak, że w momencie kiedy braknie jakiegoś potrzebnego materiału, jakiejś małej śrubki, albo czegoś drobnego, to jesteśmy zmuszeni na dłużej przystopować z wykonywanymi pracami aż ktoś z ekipy nie przedostanie się poprzez wielkomiejskie korki oraz przywiezie daną część. W zależności od tego, jak dużo zamówień mamy, bierzemy do danej pracy tyle ludzi. Jeśli w jednym miejscu jest więcej robót, dzielimy się na ekipy, jedna jedzie wykonywać daną robotę, a inna w inne miejsce. Praca w budowlance trwa z reguły ponad 10 godzin i nie ma się co posiłkować tym, iż na otrzymanej umowie będziemy mieć napisany jakiś krótszy wymiar. Należy mieć bowiem na uwadze to, iż w tego rodzaju branżach często coś idzie po prostu nie tak jak trzeba. Pękają rury, awarii ulegają odkurzacze budowlane, pęka umywalka. Zawsze musimy po coś jechać do sklepu i coś na szybko dokupywać, lub jakaś część jak na złość nie pasuje nam do pracy, którą w określonym dniu mieliśmy wykonać. Jest zatem tak, że mało kiedy wyjeżdżamy o zaplanowanej porze i trzeba przyznać, iż w tym momencie żona ma prawo czuć lekkie zdenerwowanie, w momencie kiedy dzień w dzień wskazujemy jej daną godzinę powrotu do domu, a pojawiamy się tam znacznie później. No niestety budowlanka tak wygląda i nie potrafimy nic z tym zrobić. Jeżeli nie posiadamy na oku innego zajęcia, nie możemy niestety na ten czasowy aspekt pracy marudzić i musimy być zadowoleni że w ogóle mamy pracę. Po wykonanej pracy a także calusieńkim dniu pracy na budowie, przełożony przyjeżdża na miejsce oraz dokładnie sprawdza, czy praca wykonana przez nas jest wykonana należycie i czy możemy ją całkowicie zamknąć, oraz dodatkowo zameldować zleceniodawcy wykonanie jej. Jeśli absolutnie wszystko jest w porządku to możemy wracać do firmowego auta i zmierzać w kierunku garażu przełożonego. Gdy powrócimy z pracy tuż przed zakończeniem ustalonych godzin, czeka nas często jakaś nieduża robota u szefa. Czasem przeniesienie jakiś rzeczy, a to niewielkie odmalowanie w garażu.

Częstokroć są to już jednak z reguły drobnostki, poprzez które fajnie mija czas do końca dnia pracy.

Podsumowując na koniec, praca w budowlance na szczęście nie jest taka zła jak się może wydawać i każdy nie posiadając innej pracy na oku, bez zastanowienia powinien się na nią zdecydować.

Odkurzacze budowlane mają bardzo szerokie zastosowanie. Można je wykorzystać m.in. do gruntownego sprzątania po budowie lub remoncie, gdyż mają bardzo pojemne zbiorniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *