Powinniśmy rozważyć inną formą spędzania wakacji.

Dla bardzo wielu z nas rok życia w cieniu epidemii koronawirusa  sprawił, że jesteśmy spragnieni wyjścia z mieszkania. Te kilka miesięcy zamknięcia sprawiło, że tegoroczne letnie wakacje stają się o wiele bardziej wyczekiwane niż dotychczas. Wszyscy jesteśmy mocno spragnieni nawet niewielkiego kontaktu z innymi, możliwości swobodnego podróżowania czy po prostu zwyczajnego umówienia się do restauracji. Nowinki powiązane ze szczepieniami dają nam nadzieję, że najbliższy rok będzie wreszcie normalny.

 

Jednakże wszelkie zmiany nie zostaną wprowadzone błyskawicznie. Nie będą również oznaczały tego, iż wszystko w niedługim czasie wróci do normalności. To będzie proces długofalowy i wymaga od nas dużej ilości cierpliwości. Dlatego też w cieniu ograniczeń warto rozważyć trochę inny sposób podróżowania w okresie letnich wakacji niż do tej pory. Często letnie wakacje wyglądają tak, że rezerwujemy pokój dla rodziny w pensjonacie albo hotelu. Wakacje mogą być zaplanowane a naszym kraju albo za granicą. Hotel zapewnia klientom miejsce noclegowe, wyżywienie, a przeważnie inne rozrywki typu basen, zajęcia z animatorem i kilka podobnych. Taki model spędzania czasu wolnego wiążę się jednak z tym, iż bez przerwy jesteśmy w dużej grupie osób. Duża grupa turystów z dziećmi, do tego obsługa hotelu sprawiają, że w bieżącej sytuacji tego typu letnie wakacje nie będą bezpieczne. Ponadto dochodzą różne ograniczenia prawne, związane z tym jak wiele osób może przebywać na danej powierzchni. By uniknąć tego rodzaju sytuacji powinniśmy pomyśleć nad inną formą odbycia letnich wakacji. Idealnie w tej sytuacji sprawdzają się kampery. Umożliwiają one nieograniczone podróżowanie bez konieczności rezerwowania miejsca w pensjonacie. Pośród sporej ilości zalet podróżowania kamperem można przytoczyć: – okazję do zmiany miejsca bez wcześniejszej rezerwacji miejsca w hotelu, – nie musimy dostosowywać się do godzin meldowania oraz opuszczania pokoju w hotelu, – brak przymusu stawiania się na konkretne pory wydawania posiłków takowych jak śniadania, obiady czy kolacje, – spontaniczna możliwość zmiany pomysłów na nadchodzący dzień, – gwarancja co do tego, że nasza przestrzeń jest całkowicie wolna od koronawirusa, – brak konieczności dzielenia wspólnie kuchni i łazienki z innymi gośćmi, – duża oszczędność naszych pieniędzy, – sposobność zabrania dużej ilości przedmiotów na podróż, bez ograniczeń co do rozmiarów walizek. Aby cieszyć się urlopem spędzonym w kamperze nie jesteśmy zmuszeni spełniać nie wiadomo jakich wymagań. Do prowadzenia tego pojazdu samochodowego wystarczy nam zwykłe prawo jazdy z grupy B. Poza tym powinno się mieć ukończone dwadzieścia sześc lat, a swoje prawo jazdy posiadać od minimum trzech. Spełnienie tych łatwych warunków umożliwia nam wynajęcie kampera na urlop.

 

Zgodnie z prawem, wynajętym kamperem mamy możliwość przemieszczać się nie tylko w granicach naszego kraju, lecz również można udać się do jakiegokolwiek państwa należącego do UE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *