W krajach wysoko rozwiniętych światłowody zastąpiły długo używane miedziane linie

Szybki internet nazywany internetem światłowodowym albo zwyczajnie ,światłowodem”, to szerokopasmowe połączenie, które ma możliwość osiągnąć prędkość do dziewięciuset czterdziestu Mb/s, przy małym opóźnieniu. Technologia wykorzystuje kabel światłowodowy, który w zadziwiający sposób ma możliwość przesyłać informacje z prędkością około siedemdziesięciu procent prędkości światła. Poza tym kable światłowodowe nie są tak podatne na trudne warunki atmosferyczne jak inne typy kabli, co pomaga zminimalizować przestoje.

 

Skutecznie jest także odporny na elektryczne zakłócenia. Światłowodowy internet to złożona technika, która umożliwia przesyłanie treści w postaci światła, a nie energii elektrycznej. Na tę zaawansowaną technikę składa się dużo elementów, lecz 2 zasadnicze szczegóły to światłowody i tzw. ,ostatnia mila” sieci. Światłowody są maleńkie – posiadają mniej więcej 125 mikronów średnicy lub są trochę większe niż ludzki włos. Wiele z tych włókien połączonych jest w wiązki, tworząc w ten sposób kable (nie możemy tego mylić z kablami koncentrycznymi, jakie są wykonane z miedzi). Światłowody odpowiadają za przenoszenie impulsów światła diodowego albo laserowego wzdłuż linii, przesyłając informacje w formie ,binarnej”.

 

Błyskawiczny internet Netia jest szeroko rekomendowany wśród klientów. W państwach wysoko rozwiniętych światłowody zastąpiły długo używane miedziane linie wiele lat temu, tworząc rdzeń lub ,kręgosłup” obecnych sieci internetowych. Dopiero niedawno bardziej opłacalne stało się montowanie linii światłowodowych niż miedzianych. Tak więc, wraz z rozwojem techniki, sieci światłowodowe błyskawicznie rozwijają się w aglomeracjach oraz docierają bezpośrednio do domów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *